depreks 20 mg 16 kapsül kullananlar

Depreks 20 MG 16 Kapsül Kullananlar, Kullanıcı Yorumları

Depresyon tedavisi için Depreks 20 MG 16 Kapsül kullananlar, Yorum Kısmına Fikirlerini Belirtebilirler. Depreks 20 MG 16 Kapsül kullanmak isteyen kişiler, yazımız içinde ilaç özellikleri, kullanımı, içeriği hakkında bilgi alabilmektedir.

Depreks 20 MG 16 Kapsül Özellikleri

Depreks 20 MG 16 Kapsül özellikleri arasında depresyon ve depresyona bağlı kaygı bozukluğu tedavisinde kullanılmaktadır.

Depreks 20 MG 16 Kapsül hakkında belirtilen yan etkiler arasında Gastrointestinal şikâyetler, anskiyete, gerilim gibi durumlar ifade edilmektedir. Bunların yanında uykusuzluk, deri döküntüleri, anoreksi, bitkinlik de belirtilen yan etkiler arasındadır.

Serotonin seviyesini normal seviyeye çekmeye yarar.

Depresyon tedavisi dışında obsesif kompülsif bozukluk tedavisi için kullanılmaktadır.

Bulimia Nevroza ve adet kanaması öncesi görülen üzüntü, aşırı sinirlilik gibi sıkıntıların yani disforik bozukluğun tedavisinde kullanılmaktadır.

Depreks 20 MG 16 Kapsül İçeriği

Fluoksetin Hidroklorür ana içerik olmak üzere Depreks 20 MG 16 Kapsül içeriği şunlardan oluşmaktadır:

  • Prejelatinize nişasta,
  • Dimetikon 350 CS,
  • FDC Blue No: 1
  • Demir oksit,
  • Titanyum Dioksit Depreks 20 MG 16 Kapsül içinde yer almaktadır.

Depreks 20 MG 16 Kapsül Kullanımı

Depreks 20 MG 16 Kapsül kullanımı, günde bir kez aç ya da tok fark etmeksizin sabah ya da öğlen uygun olarak ifade edilmektedir. Depreks 20 MG 16 Kapsül kullananlar doktor tavsiyesi dışında fazla ya da az dozda ilaç almamalıdır. Depreks, içinde bulunan bir maddeye alerjisi bulunan kişilerin de ilacı kullanırken dikkat etmesi gerekmektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

20 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments