İngiliz Tuzu Kullananlar , Kullanıcı Yorumları

İngiliz Tuzu Kullananlar Değerli Yorumlarını Bırakırlarsa Satın alacak kişiler faydalanmış olacaktır.

İngiliz Tuzu

İngiliz tuzunun içeriği magnezyum sülfat olup,  aslında tuz değildir. Tuza benzer bir görünüme sahip olduğu için bu adı almıştır. İngiliz Tuzu alkolde erimez ancak  bu mineral, suda çözülür ve şeffaf bir görünüm halini alır. Eczanelerde ve aktarlarda satılan bu maddenin bilinen pek çok kullanım alanı vardır. Bazı sağlık sorunlarında da kullanılmaktadır.

İngiliz Tuzunun Yararları ve Kullanım Amacı

İngiliz Tuzu kabızlıkta kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra  idrar söktürücü olarak, şişlik ve ödemlerin giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Safra ve böbrek taşlarını düşürmek için kullanılan ingiliz tuzu sindirim sistemini rahatlatmak için de kullanılır. Jel biçiminde olan ürünleri ise cilt gerginleştirici, peeling ve nemlendirici etkisi ağlar.

İngiliz Tuzunun Diğer Kullanım Alanları

Karaciğer problemi olan kişilerde çok nadir görülen bir sorun, atık maddelerin karaciğerden safra kesesine aktarılamamaktadır.
Safra kesesinde yoğunlaşan bu curuf normal zamanlarda vücuttan dışarı atılmaktadır. Nadir olarak bu atıklar yoğun olursa çamurlaşmaya neden olabilir.
İngiliz tuzu (Epsom Salt, Magnezyum Sulfat) içilerek safra kanalları açılabilir. İçildiğinde kasları gevşetmekte ve sinirleri rahatlatmaktadır.
Safra taşlarının dışarı atılmasında, kabızlık sorunun giderilmesinde ve bağırsak temizliğinde kullanılan ingiliz tuzunun kullanımı için bir hekime danışmak idealdir.

İngiliz Tuzu Yan Etkileri ve Zararları

İngiliz Tuzu; bağırsak temizliği için kullanıldığında aşırı dozajdan ve sık kullanımdan kaçınılması gerekmektedir. Uygun dozu sağlamak için mutlaka tıbbi destek alınması gerekmektedir.  Bazı zamanlarda aşırı ve yanlış İngiliz tuzu kullanımı sonucunda ishal, kusma, ateş gibi yan etkiler gösterebilir. Aynı zamanda aşırı tüketimi sonucu vücuttan gereğinden fazla su atılmasına neden olur buna bağlı olarakta  mineral kaybına yol açabilmektedir. İnternet ortamında bu tuzun kullanımıyla alakalı bazı önerilere rastlamak mümkündür.

İngiliz Tuzunun Fiyati? Markasına göre ortalama kilogram fiyatı 45-55 TL arasında değişiyor. İnsanlar fiyat konusunda çok araştırmacı olmadığı için 200 gramı bazı sitelerde 30-40 TL’ye satılıyor.

İngiliz Tuzu Nerede Satılır? Aktarlarda, eczanelerde ve internet sitelerinde satıştadır. Almadan önce bir araştırma yapın ve markalar hakkında yorumları okuyun. Genel kabul gören bir markayı deneyebilirsiniz.

Not: İngiliz Tuzu ile ilgili yazımız sadece bilgilendirme amaçlıdır. Kabızlık ve Bağırsak sorunları başka sağlık sorunları nedeniyle de meydana gelebilir.

 

ingiliz tuzu kullananlar
ingiliz tuzu kullanıcı yorumları
ingiliz tuzu kullanan varmı
ingiliz tuzunu kullananlar

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments