Solgar L-Lysine Kullananlar

Solgar L-Lysine Nedir?
Solgar L-Lysine, her tabletinde 500 veya 1000 miligram L-Lysine amino asit içeren bir takviye üründür.

Solgar L-Lysine Ne İçin Kullanılır?
L-Lysine amino asiti beslenme yoluyla alınması gereken bir aminoasittir, vücut tarafından üretilemediğinden dışarıdan alınır. Vücutta kasları korumaya, doku oluşumuna ve hücrelerin oluşum ve korunmasında gerekli olan protein üretimini destekler. Büyüme ve gelişim için L-Lysine aminoasiti gereklidir. Kandaki yağ asitlerini enerjiye dönüştürmeye ve kandaki kolesterolü düşük tutmaya yarar. Kalsiyum emilimine yardımcı bir aminoasit olduğundan kemik sağlığına da yararlıdır. Cilt sağlığına da gözle görülür faydaları vardır. Yanık ve soğuk ısırığı gibi cilt kusurlarında tedavi amaçlı kullanılan bir aminoasittir. L-Lysine aminoasiti balık, süt, et, yumurta, süt ve süt ürünleri gibi doğal yiyeceklerde bulunur. Ancak bu besinlerden günlük gerekli L- Lysine aminoasitini almak için yoğun protein ağırlıklı beslenme gereklidir.

Solgar L-Lysine Kimler Kullanabilir?
Yağ yakımını ve kas kütlesini artırmak isteyen herkes kullanabilir. Ürün genellikle profesyonel sporcular tarafından sıklıkla tüketilmektedir.

Solgar L-Lysine Dikkatli Kullanması Gerekenler:
Safra ve karaciğer rahatsızlıkları olanlar ile gelişimini tamamlamamış bireylerin kullanımı için uygun değildir.

Solgar L-Lysine Nasıl Kullanılır?
500 veya 1000 miligramlık tabletler halinde 50 tabletlik cam şişede satılmaktadır. Günde bir kapsül aç karnına alınmalıdır. İlaç değildir, takviye üründür. Eczanelerde satılmaktadır. İçeriğinde nişasta, soya, maya, şeker, tuz, süt ve süt ürünleri ile gluten bulunmaz. Renklendirici, aroma koruyucu ve tatlandırıcı kullanılmadan üretilen Solgar L-Lysine, vejetaryen ve veganların kullanımına uygundur.

Solgar L-Lysine Yan Etkileri: 
Kullanılmadan önce doktor kontrolü yaptırılmalı ve doktora danışılmalıdır. Herhangi bir alerjik belirti görülmemiştir. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktora başvurulmalıdır. Bitkisel içerikli olduğundan kilo alımına neden olmaz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments